یکشنبه, 07 آذر 0
مائده جنابان 6 ماه پیش

پیش‌بینی بورس ۲۷ اردیبهشت / ناظر بورس به بازار آسیب می‌زند

بازار سرمایه امروز بر خلاف انتظارات نزولی پیش رفت و شاخص کل افت ناچیزی را تجربه کرد و در محدوده یک میلیون و ۱۸۸ هزار واحد قرار گرفت. امروز نمادهای گروه‌های سرمایه‌گذاری و پالایشی با روندی منفی و با کاهش قیمت همراه بودند.

بازار سرمایه امروز بر خلاف انتظارات نزولی پیش رفت و شاخص کل افت ناچیزی را تجربه کرد و در محدوده یک میلیون و ۱۸۸ هزار واحد قرار گرفت.امروز نمادهای گروه‌های سرمایه‌گذاری و پالایشی با روندی منفی و با کاهش قیمت همراه بودند.

مهدی سماواتی، کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار سرمایه گفت: در حال حاضر بازار روند سینوسی را در پیش گرفته است و این روند مانند ماه‌های گذشته ادامه‌دار خواهد بود.

سماواتی افزود: امروز شاهد سیگنال‌هایی به گروه نمادهای خودرویی بودیم و این نمادها با فشار خرید مواجه و رشد قابل توجهی را داشتند. اما برای بازار فردا پیش‌بینی می‌کنم فشار فروش در گروه خودرویی‌ها بالا باشد. وی در این باره افزود: گروه پالایشی گرچه امروز در صف فروش قفل بودند اما فردا فشار خرید در نمادهای این گروه زیاد می‌شود در حال حاضر بازار در وضعیتی است که فقط شاخص مدیریت می‌شود و مانور بیشتر بازار بر روی ۲۵ تا ۳۰ نماد شاخص‌ساز است.

سماواتی در پایان تاکید کرد: استراتژی اشتباهی که ناظر بورس و فرابورس برای تخلیه فشار فروش سهم‌های کوچک اتخاذ کرده‌اند، بازگشایی منفی ۲۰ تا ۵۰ درصدی این سهم‌ها است که یکی از مخرب‌ترین تصمیماتی است که برای تخلیه فشار فروش انجام گرفته است.